Instrukcja wnioskowania o zdalny dostęp do EZD

Instrukcja wnioskowania o zdalny dostęp do EZD

Pełna instrukcja do pobrania: tutaj
Formularz zamówienia licencji: wersja word; wersja pdf.

Krok 1: Zamówienie licencji na zdalny pulpit wypełnione i zaakceptowane przez uprawnione osoby należy przesłać na adres licencje@amu.edu.pl lub przez EZD do Centrum Informatycznego;

UWAGA! W okresie pracy zdalnej związanej z epidemią w kraju, nie mogą Państwo zdobyć podpisu kierownika jednostki i dysponenta środków na wniosku. Prosimy więc skierować prośbę o wykupienie licencji do przełożonego i uzyskać akceptację drogą mailową. Mail taki pobrać do pliku i wraz z wypełnionym wnioskiem przesłać na adres licencje@amu.edu.pl. Tylko maile z kompletem dokumentów będą rozpatrywane.

Krok 2: Po otrzymaniu potwierdzenia realizacji należy je przesłać na adres helpdesk@amu.edu.pl

Krok 3: Użytkownik otrzyma plik / link do pliku  , który należy zapisać w dogodnym miejscu (np. na pulpicie);

Krok 4: Następnie należy go uruchomić i podać dane do autoryzacji.

Za pierwszym razem należy wpisać pełną nazwę użytkownika tzn. amuad\użytkownik. Przykład: dla adresu e-mail lidias@amu.edu.pl => dane do autoryzacji amuad\lidias hasło takie jak jest wymagane do logowania do EZD . Przy następnych połączeniach wystarczy wpisać samą nazwę użytkownika.

Krok 5: Po zalogowaniu na pulpicie widoczny jest skrót do logowania do systemu 

Krok 6: Po zakończonej pracy, należy kliknąć na skrót Wyloguj


Połączenie do zdalnego pulpitu jest szyfrowane. Dodatkowo dla bezpieczeństwa oraz optymalizacji wykorzystania zasób serwera nieużywana sesja jest:

  • po 15 minutach blokowana (potrzeba wpisania hasła),
  • po 30 minutach rozłączana (po wznowieniu jej stan jest przywracany),
  • po 24 godzinach zakończana (wylogowywana).

Dostęp zdalny jest limitowany do określonej listy osób.  Każdy logujący się użytkownik zużywa 1 licencję, która jest zwalniana po 60 dniach od ostatniego logowania.

UWAGA!!!! Osoby korzystające w domu z komputerów z systemem operacyjnym Windows XP lub niższym nie będą mogły się podłączyć ze względów bezpieczeństwa. Do połączenia potrzebny jest co najmniej system Windows 7. Ewentualne problemy z podłączeniem proszę kierować na adres helpdesk@amu.edu.pl.

Ustaw wielkość czcionki
Ustaw kontrast