Praca na udostępnionym dokumencie

image_pdfimage_print

Udostępnianie dokumentów może odbyć się w trybie do odczytu lub do edycji. Dzięki udostępnianiu w trybie do edycji jeden dokument uzupełniać może wiele osób, bez przesyłania go poszczególnym członkom zadania.

 UWAGA! Przed pracą proszę zainstalować na swoich komputerach program ADDIN! Bez programu wspólna praca nie będzie możliwa.

 Krok 1: Otwieramy koszulkę z udostępnionym nam pismem

Krok 2: Blokujemy dokument na czas pracy nad nim. W tym celu klikamy na żółtą kłódkę znajdującą się obok załącznika. (Jeśli kłódka jest już zamknięta oznacza to, że ktoś w tej chwili pracuje na danym dokumencie i musimy poczekać aż kłódka zostanie otwarta).

Krok 3:  Po zamknięciu kłódki otwieramy dokumenty klikając na jego nazwę. W prawym dolnym rogu ekranu zobaczymy chwilowo pojawiające się okienko programu Addin a później otworzy się wybrany dokument.

Krok 4:  Po uzupełnieniu dokumentu standardowo zapisujemy dokument klikając na dyskietkę pojawi się znów na chwile okienko programu Addin, a następnie zamykamy dokument czerwonym krzyżykiem. Ponownie pojawi się okienko programu Addin.

Krok 5: Zmiany zostaną automatycznie zapisane, a żółta kłódka zostanie odblokowana.

Krok 6: Po zakończonej pracy, taką koszulkę możemy zamknąć klikając

W oknie obieg dokumentów widoczne będzie kto zapoznał się już z dokumentem (żółta kropka, pojawienie się daty i godziny) oraz kto zrealizował już zadanie i zakończył

Ustaw wielkość czcionki
Ustaw kontrast