Przekazywanie koszulki z załącznikiem – instrukcja dla wersji EZD pow. 3.94

image_pdfimage_print

Film instruktażowy dostępny także na kanale

Od wersji 3.94, w systemie EZD zmienia się widok przekazywania i udostępniania koszulki wraz z dokumentami. Dzięki wprowadzonym zmianom, możliwe jest jednoczesne łatwiejsze przekazywanie i udostępnianie dokumentu pozostałym pracownikom.

INSTRUKCJA:

Krok 1: Po otwarciu lub utworzeniu nowej koszulki i zapoznaniu się z treścią dokumentu należy uzupełnić jego metadane.

UWAGA! Uzupełnienie metadanych należy do pracownika merytorycznego, nie pracownika Kancelarii. To pracownik merytoryczny jest w stanie uszczegółowić rodzaj dokumentu, widniejący numer na piśmie lub dopisać odpowiednie uwagi. Pracownicy Kancelarii mają za zadanie wprowadzić dane nadawcy widniejące na kopercie.

W celu uzupełnienia metadanych należy wybrać ikonę  lub rozwinąć menu podręczne przy załączniku i wybrać opcję metadane.

Krok 2: W nowym oknie uzupełniamy dane dokumentu oraz wybieramy jego rodzaj

Krok 3: Po zapisaniu metadanych, powracamy do widoku koszulki, a następnie wybieramy przycisk Przekaż lub Udostępnij z górnego menu.

Krok 4: Dostępne jest nowe okno widoku:

Zaznaczona na kolor błękitny rubryka wskazuje, która czynność jest w tej chwili aktywna.

Aby wybrać pracownika, do którego chcemy przekazać koszulkę, należy wpisać jego nazwisko w polu . System sam zacznie podpowiadać osoby z listy pracowników.

Po potwierdzeniu wyboru, nazwisko pojawia się pod polem Przekazywanie. Wyszukanie kolejnego pracownika spowoduje zastąpienie wcześniej wybranego w polu Przekazywanie.

Dodatkowo, wybierając przy wyszukanym nazwisku gwiazdkę możemy przypisać pracownika do ulubionych. Dzięki temu będzie on się pojawiał zawsze w polu Ulubieni, co znacznie przyspieszy przekazywanie danej koszulki.

Krok 5: Wybieramy opcje dodatkowe oraz wpisujemy Uwagi i potwierdzamy przekazanie koszulki przyciskiem znajdującym się w prawym górnym części okna.

Po potwierdzeniu naszego wyboru, pismo zostanie przekazane wybranej osobie.

Ustaw wielkość czcionki
Ustaw kontrast