Uzupełnianie metadanych

image_pdfimage_print

Metadane dokumentu to zestaw usystematyzowanych informacji, logicznie powiązanych z przesyłką, sprawą ub inna dokumentacją, ułatwiających jej wyszukanie, kontrolę, zrozumienie i długotrwałe przechowanie oraz zarządzanie (źródło: Zarządzenie 330/2018/2019)

Po odbiorze zarejestrowanej w punkcie kancelaryjnym korespondencji, należy sprawdzić poprawność metadanych lub je uzupełnić, sprawdzić czytelność załączników oraz opisać zarejestrowany dokument (wskazać rodzaj dokumentu, numer na dokumencie jeśli widnieje oraz dodatkowe dane). Pracownik merytoryczny zazwyczaj uzupełnia metadane podstawowe. Informacje z działu nadawca oraz pozostałe informacje uzupełniane są przez pracowników kancelarii. Warto jednak sprawdzić ich poprawność i ewentualnie uzupełnić.

W celu uzupełnienia metadanych dokumentu należy kliknąć przycisk przy dokumencie. Otworzy nam się okno zaprezentowane poniżej. Jeśli pracownik sam zakładał koszulkę i nie jest to wpływ zewnętrzny pisma, pola w dziale nadawca nie będą widoczne.

Ustaw wielkość czcionki
Ustaw kontrast